Kuracja zasadowa

„TRZY KROKI”

kuracja zasadowa

 

Coraz więcej osób cierpi z powodu nadmiernego obciążania swojego systemu równowagi kwasowo-zasadowej. Zazwyczaj źródło problemów leży w określanych jako „normalne‘‘ nawykach żywieniowych i trybie życia.
Organizm próbuje zneutralizować napływające kwasy  i przy pomocy składników mineralnych przekształcić je w obojętne sole. Jeśli jest taka potrzeba, sięga w tym celu po minerały zgromadzone we własnych magazynach, takich jak skóra, włosy, tkanka łączna, ścięgna, więzadła, krążki międzykręgowe, stawy i kości, co skutkuje dalszą demineralizacją i utratą stabilności.

 

Oczyszczanie organizmu ze złogów odbywa się zawsze w trzech zazębiających się krokach.

PIERWSZY KROK

Pierwszy etap skutecznego odkwaszenia organizmu to rozpuszczenie złogów, tj. działanie ukierunkowane na rozbicie złogu na jego pierwotne składniki. Skutkuje to uwolnieniem kwasów i szkodliwych substancji, które do tej pory w zneutralizowanej formie były zmagazynowane w tłuszczu i tkance łącznej. Teraz już organizm będzie mógł je swobodnie transportować i wydalać.

 

 

Herbata ziołowa „7×7” dzięki przemyślanemu zestawieniu ziół zawiera wszystkie pierwiastki tworzące złogi i może je przez to rozpuszczać zgodnie z zasadą, że „podobne rozpuszcza podobne”.

 

 

DRUGI KROK

W drugiej fazie zreaktywowane kwasy są neutralizowane przy pomocy zasadowych składników mineralnych pochodzenia  roślinnego, a następnie wydalone. Na tym etapie intensywnie wykorzystywana jest wydalnicza funkcja nerek, wątroby i jelit.

 

 

 

Buforowe systemy organizmu skutecznie wspiera w tych działaniach WurzelKraft – Siła Roślin. Dopiero gdy zapewniona jest równowaga kwasowo-zasadowa, organizm może wykorzystać składniki odżywcze do regeneracji swoich zasobów składników mineralnych – dla pięknej i zdrowej skóry, sprężystej tkanki łącznej oraz mocnych kości i mięśni.

 

TRZECI KROK

W trzecim kroku, poprzez zastosowanie zasadowej pielęgnacji, skóra uwolniona zostaje od wydalonych kwasów i toksyn, dzięki czemu organizm może przesuwać w to miejsce kolejne szkodliwe  substancje. W ten sposób zasadowa pielęgnacja ciała wspiera naturalną funkcję odkwaszającą skóry, przez co odciążony zostaje cały organizm.

 

 

 

W takiej właśnie roli znakomicie sprawdza się nasza zasadowa sól do kąpieli MeineBase.