MorgenStund – na dobry i pyszny początek dnia.

Bezglutenowa, smaczna kaszka z prosa i gryki, z amarantem, ananasem, jabłkiem, pestkami dyni, słonecznikiem i słodkimi migdałami.

Zalety produktu

  • proste i szybkie przygotowanie
  • bez glutenu i laktozy
  • bez dodatku cukru

Składniki kaszki pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych.

Kaszka może mieć każdego ranka inny smak. Wszystko zależy od Twoich upodobań i inwencji. Znakomicie smakuje z owocami, bakaliami, orzechami lub ulubionymi przyprawami.

Ze względu na bogactwo składników odżywczych i wysoką zawartość błonnika posiłek ten jest szczególnie polecany osobom kontrolującym na co dzień swoją masę ciała.

Znakomite śniadanie dla osób w każdym wieku. Kaszka MorgenStund może być podawana dzieciom od 10-tego miesiąca życia.

Nasza kaszka to także świetny poranny posiłek dla sportowców.

Proso, ze względu na wysoką zawartość krzemu, jest idealnym „upiększaczem”, a więc jest ważne dla zachowania i regeneracji: pięknej skóry, włosów i paznokci. Ponadto proso stanowi cenne roślinne źródło żelaza.

Gryka ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne i z powodzeniem wspiera leczenie żylaków. Ze względu na wysoką jakość białka traktuje się ją jako odżywkę dla układu nerwowego (komórek mózgu i połączeń nerwowych) w celu podniesienia zdolności uczenia się i koncentracji.

Amarant – “ziarno mocy”, jest używany przez wielu sportowców w celu zwiększenia wydajności i wytrzymałości fizycznej. Amarant zawiera szczególnie wartościowe białko i jest ważnym źródłem wapnia.

Słodkie migdały, które już Hildegard von Bingen nazwała prawdziwymi “paczkami odżywczymi”. Ich spożycie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.

Nasiona słonecznika są ważnym źródłem witaminy E, która chroni błony komórkowe i wspiera kształtowanie tkanek, w tym mięśniowej. Nasiona słonecznika wzmacniają serce oraz układ krążenia i kostny. Zapobiegają krwawieniu dziąseł i paradontozie.

Ananas jest bardzo bogaty w enzymy poprawiające trawienie. Przyczynia się do ujędrnienia skóry i wzmocnienia tkanki łącznej oraz zapobiega powstaniu przedwczesnych zmarszczek.

Jabłka charakteryzują się niezwykle dużą zawartością substancji witalnych. Ze względu na dużą ilość błonnika poprawiają trawienie i chronią przed rakiem okrężnicy. Pomagają regulować poziom cholesterolu. Chronią przed chorobami układu krążenia.

Nasiona dyni działają przeciwskurczowo, wzmacniają mięśnie pęcherza moczowego i mają pozytywny wpływ na prostatę. Ponadto wspierają układ odpornościowy. Obniżają ciśnienie krwi oraz wspomagają leczenie chorób skóry i błon śluzowych.

Opakowanie 500 g = 14 porcji.

Zaletą produktu jest szybkie przygotowanie. 3 łyżki kaszki zalewamy ok. 120 – 140 ml wrzącej wody i zostawiamy na 2 min. Gotowe ! Jeżeli uznamy to za stosowne, możemy posłodzić gotową kaszkę miodem.