|||

MeineBase na katar i przeziębienia

MeineBase na katar i przeziębienia

Z naprawdę wielu zastosowań soli MeineBase to wydaje się szczególne. Któż z nas przecież od czasu do czasu nie narzeka na katar lub inne problemy z drogami oddechowymi. Właśnie w takim przypadku warto sięgnąć po mineralno- zasadową sól dr. Petera Jentschury.

Inhalacja to prosta metoda lecznicza, która polega na wdychaniu oparów roztworu gorącej wody i soli MeineBase. Ciepłe powietrze wdychamy nosem, wydychamy zaś ustami. W czasie wdechu utrzymujmy stosowną odległość od roztworu ponieważ gorące powietrze może nas parzyć. W czasie zabiegu oczy należy mieć zamknięte. Głowę nad miską z roztworem częściowo nakrywamy ręcznikiem (zobacz zdjęcie ilustracyjne).

Inhalacja trwa od dwóch do trzech minut i powtarzamy ją w zależności od potrzeb dwa lub trzy razy dziennie.

Roztwór potrzebny do przeprowadzenia zabiegu przygotowujemy dodając do 1,5 – 2 litrów wrzącej wody łyżeczkę soli MeineBase.

Metoda jest szczególnie skuteczna przy katarze, przeziębieniach, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu oskrzeli, astmie, katarze siennym i alergiach.

Inhalacja nawilża błony śluzowe, udrażnia nos oraz obniża lepkość śluzu. To wszystko oczyszcza oskrzela i ułatwia oddychanie.

MeineBase

Składniki: wodorowęglan sodu, sól morska, węglan sodu, naturalne minerały i osiem wyselekcjonowanych drobno zmielonych kamieni szlachetnych: agat, karneol, cytryn, chryzopraz, chalcedon, szafir, kryształ górski i onyks

Uwagi:

  • Inhalacji nie przeprowadzamy tuż po posiłku lub w stanie głodu.
  • Pół godziny po zabiegu powstrzymujemy się od rozmów.
  • Po inhalacji nie wychodzimy na dwór
  • Zabiegu nie powinny go wykonywać osoby chorujące na nowotwory, gruźlicę, ropne zapalenie migdałków i zatok, a także stany zapalne górnych dróg oddechowych z wysoką gorączką, krwotoki z górnych dróg oddechowych oraz niewydolność krążeniową lub oddechową.