Okłady na kark i oskrzela

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Zasadowe okłady na kark

Ból szyi, napięcie i bóle głowy to częste dolegliwości. Praca biurowa, brak ruchu, długa jazda samochodem, stres w życiu codziennym i intensywna praca – wszystko to prowadzi do napięcia mięśni szyi u wielu osób.

Innowacyjna zasadowa opaska na kark, szyję i oskrzela – w połączeniu z MeineBase – skutecznie rozluźnia napięcie mięśni w okolicy szyi i ramion oraz prowadzi do wyraźnego zwiększenia ich elastyczności.

Jako okład na oskrzela nasza opaska może być również używana jako środek wspomagający schorzenia układu oddechowego.

Materiał zasadowych okładów na kark

Ocieplana powłoka wykonana ze 100% bawełny
Poduszki Mull wykonane w 100% z bawełnianej gazy
Przygotowanie

Wsyp płaską łyżeczkę MeineBase do około ½ litra bardzo ciepłej wody i dobrze rozpuść.
Zwilżamy powierzchownie podkładkę gazy. Mocujemy podkładkę z gazy do poduszki zewnętrznej. Następnie układamy cały okład wokół szyi lub na oskrzelach i zamykamy taśmą Velcro z przodu klatki piersiowej lub z tyłu. Jeżeli zechcesz możesz jeszcze przyłożyć z zewnątrz dodatkowe źródło ciepła.
Okład można nosić w dzień lub w nocy pod obcisłymi ubraniami. Dzięki temu można go używać nie tylko podczas leżenia, ale także podczas ruchu. Okres stosowania należy praktykować indywidualnie według własnych odczuć. To może być jedna godzina lub kilka godzin, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.
Jako źródło ciepła można w razie potrzeby zastosować termofor.

Aby określić odpowiedni rozmiar, weź taśmę mierniczą i zmierz obwód ciała powyżej klatki piersiowej.

Rozmiar 1: dla obwodu ciała powyżej piersi 70 – 85 cm
Rozmiar 2: dla obwodu ciała powyżej klatki piersiowej 86 – 110 cm
Rozmiar 3: dla obwodu ciała powyżej piersi 111 – 125 cm

Instrukcja prania

Podkładka z gazy i powłoka z tkaniny moltonowej powinny być w razie potrzeby prane w pralce w proszku do prania do kolorów w max. 60 ° C. Zapięcie rzepowe z tkaniny Molton muszą być zamknięte przed praniem. Po umyciu poduszka i folia powinny zostać wciągnięte do kształtu i wysuszone.