||

Równowaga gospodarki kwasowo-zasadowej

Marka P. Jentschura opracowała całościową gamę produktów do stworzenia równowagi kwasowo – zasadowej, które odkwaszają, oczyszczają i długofalowo regenerują organizm.

Skóra jest nie tylko ochronną powłoką, to także ważny organ wydalniczy, uwalniający ciało od kwasów i szkodliwych substancji. Zasadowa kuracja P. Jentschury wspomaga te funkcję. Uważna obserwacja powłoki ciała, której funkcje ochronne i oddechowe są niezbędne dla życia, dostarcza nam informacji o wieku, stanie zdrowia i aktualnym nastroju. Eksperci od przemiany materii potrafią nawet na podstawie zmian skórnych takich jak zmarszczki, czy stany zapalne wyciągać wnioski dotyczące przemiany materii w organizmie.

Funkcja skóry, jako organu wydalniczego sprawia, że cały czas zajmuje się ona uwalnianiem organizmu od kwasów i szkodliwych substancji. „Tworzenie się potu, łupieżu i innych „zanieczyszczeń skórnych” to forma oczyszczania organizmu”- podkreśla autor książek o tematyce zdrowotnej dr h.c. Peter Jentschura. Kto na długo pragnie zachować urodę, zdrowie, sprawność i młodość nie powinien tłumić tej funkcji lecz ją aktywnie wspomagać. Jest to możliwe za sprawą zasadowej pielęgnacji ciała, która jest częścią kuracji zasadowej Jentschury. Przy uwzględnieniu „trójskoku usuwania złogów” nagromadzone złogi zostają rozpuszczone dzięki herbacie ziołowej, zreaktywowane kwasy i zanieczyszczenia zostają zneutralizowane za pomocą zasadowych substancji witalnych i wreszcie wydalone przez skórę za sprawą zasadowej pielęgnacji ciała.

Temperatura wody pobudza gruczoły potowe. Proces oczyszczania skóry zostaje aktywowany za pomocą wysokowartościowej zasadowo-mineralnej soli do pielęgnacji ciała MeineBase, która jest certyfikowanym kosmetykiem naturalnym. „W ramach kuracji zasadowej zalecane jest zażywanie 1-2 razy w tygodniu 30- lub 90-minutowej kąpieli”, uważa dr h.c. Peter Jentschura. Kąpiele stóp, które dodatkowo odciążają organizm, powinny być zażywane 4 razy w tygodniu przez przynajmniej 15-30 minut. W temperaturze od 38 do 41 stopni gruczoły potowe stóp pobudzane zostają do wydalania szkodliwych substancji rozpuszczalnych w wodzie. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach wydalane są do zasadowego środowiska wodnego przez gruczoły łojowe. Zasadowe kąpiele, peelingi, okłady, szczotkowanie to tylko niektóre zabiegi odciążające organizm, wspomagające zdrowie i pomagające zachować piękno. Także modelki (np. Monica Ivancan) przekonały się o działaniu zasadowej pielęgnacji ciała. „Długie zasadowe kąpiele są już od wielu lat stałym elementem mojej pielęgnacji zdrowia i urody” podkreśla ta młoda matka.

 

 

 

 

Tlenowy regenerator – MiraVera to optymalne uzupełnienie kuracji zasadowej Jentschury. Ten wysokowartościowy produkt to odświeżający tonik do rozpylania m.in. na twarz, zawierający tlen i 21 olejków eterycznych. MiraVera wspomaga ukrwienie organizmu i przez to jego optymalne odkwaszenie i regenerację.

 

Artykuł ukazał się w 118 numerze dwumiesięcznika LNE.