||||

Peter Jentschura i jego filozofia zdrowia

 

Peter Jentschura i jego filozofia zdrowia

Impuls pojawił się wiele lat temu, jeszcze w latach 80 – tych XX w. W tym czasie Peter Jentschura zajmował się badaniami dotyczącymi powstawania chorób cywilizacyjnych. Z czasem zrodził się pomysł opracowania metod, które pomogą z tymi chorobami również walczyć. Pierwszym zadaniem było opracowanie skutecznej terapii oczyszczania organizmu, a w dalszej kolejności również jego regeneracji.

 

 

Dr h.c. Peter Jentschura jest specjalistą w dziedzinie medycyny naturalnej i zajmuję się badaniami związanymi z przemianą materii.

Wiele osób zajmujących się dzisiaj tematem zdrowego odżywiania krytycznym okiem spogląda na coraz większą liczbę szkodliwych substancji dodawanych do żywności. Niepokoją także złe nawyki żywieniowe, negatywny wpływ środowiska oraz stres. To wszystko działa na nas w sposób niekorzystny, a gromadzone tą drogą szkodliwe substancje niepotrzebnie obciążają organizm i stają się przyczyną jego zakwaszania. Długotrwałe zaniedbania w tym obszarze niosą w sobie również podwyższone ryzyko zapadalności na tzw. choroby cywilizacyjne.

Oczyszczanie tkanek i gruczołów, organów i komórek musi być połączone z efektywną regeneracją uszkodzonych struktur.

Produkty firmy „P. Jentschura” stanowią kompletny program odkwaszania organizmu. Jakie są ich cechy i działanie?

Herbata ziołowa 7×7 jako quasi-homeopatyczny roztwór uwalnia wszelkie zgromadzone w ciele zanieczyszczenia. Jej działanie jest ukierunkowane na rozbicie złogu na jego pierwotne składniki. Skutkuje to uwolnieniem kwasów i szkodliwych substancji, które do tej pory w zneutralizowanej formie były zmagazynowane głównie w tłuszczu i innych miejscach tkanki łącznej. Dzięki temu organizm może je swobodnie transportować i wydalać. Niepowtarzalna mieszanka 49 specjalnie dobranych ziół sprawia, że herbata  ziołowa 7×7 o pH 7,2 jest doskonałym sposobem na naturalny detoks i głębokie oczyszczenie komórek.

WurzelKraft, czyli Siła Roślin wzmacnia za sprawą minerałów i substancji roślinnych organy wydalnicze, a także skórę. To pyszny, bogaty w energię witalny granulat roślinny, który mineralizuje całe ciało. Naładowany witaminami i minerałami, generuje w organizmie zasadowy charakter. Kwasy są wówczas zneutralizowane, a następnie wydalone. Dodatkowo wzmacniana jest wtedy wydalnicza funkcja nerek, wątroby i jelit. Dopiero bowiem, gdy zapewniona zostanie równowaga kwasowo-zasadowa, organizm wykorzystuje swoje składniki odżywcze do regeneracji pięknej i zdrowej skóry, sprężystej tkanki łącznej oraz mocnych kości i mięśni.

Zasadowa sól do kąpieli MeineBase działa natomiast na znajdujące się w organizmie kwasy i trucizny jak chemiczny magnes. Wyprowadza te rozpuszczalne w wodzie przez gruczoły potowe, a te rozpuszczalne w tłuszczach przez gruczoły łojowe. Służy do kąpieli i okładów, a jej idealne pH, 8,5, sprawia, że skóra zostaje uwolniona od wydalonych kwasów i toksyn, dzięki czemu organizm może przesuwać w to miejsce kolejne szkodliwe substancje. W ten sposób zasadowa pielęgnacja ciała wspiera  naturalną funkcję odkwaszającą skóry, przez co odciążony zostaje cały organizm.

Ziołowa herbata 7×7, granulat roślinny Siła Roślin oraz zasadowa sól do kąpieli MeineBase składają się na stosowaną przez dr. Petera Jentschurę metodę oczyszczania organizmu, którą też często nazywa się  „trójskokiem usuwania złogów i odtruwania”.

Obok kuracji zasadowej wspierającej procesy odkwaszania i oczyszczania organizmu dr Peter Jentchura pozostaje niezmiennie zwolennikiem i propagatorem zdrowego stylu życia. Podziela tutaj powszechnie panujące zresztą opinie, że stosując w codziennym sposobie odżywiania produkty zasadotwórcze możemy skutecznie zadbać o nasze długotrwałe zdrowie i urodę. Prawie wszystkie współczesne teorie dietetyczne można sprowadzić do zalecenia, by spożywać produkty jak najmniej przetworzone oraz jeść więcej owoców i warzyw. Najważniejsza  jest bowiem funkcjonalność  żywności.

Chociaż zasady zdrowego odżywiania wydają się być proste oraz dla wszystkich dostępne i zrozumiałe, to jednak stosowanie ich w codziennym życiu należy nadal do rzadkości.

Niezwykle ważny jest w tym obszarze proces edukacji. Szczególnie istotne, aby rozszerzyć go również o pracę z dziećmi i ludźmi młodymi. Odpowiedni program edukacyjny w tym zakresie jest najpilniejszą koniecznością. Zwłaszcza w świetle ostatnich, bardzo niepokojących danych wynikających z badań nad najmłodszymi dziećmi. Z jednej strony nieuniknione zetknięcie z ofertą przemysłu spożywczego, a z drugiej strony prawie zupełny brak wiedzy dotyczącej szkodliwości zdrowotnej niektórych produktów rodzą konsekwencje trudne już dzisiaj do zaakceptowania.

Należy najszybciej jak to możliwe wykształcić umiejętność dokonywania odpowiedzialnych wyborów w codziennym budowaniu własnego jadłospisu. A wszystko to w sprawie niebagatelnej. Tu chodzi przecież o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Aby wyjść naprzeciw takiej potrzebie nasz zespół organizuje seminaria i szkolenia o tematyce związanej z prawidłową codzienną dietą, gospodarką kwasowo-zasadową i oczyszczaniem organizmu ze złogów.  Zabieramy uczestników w podróż do świata wiedzy i doświadczeń związanych z tematami zasadowej pielęgnacji ciała, odżywiania,  aktywności fizycznej oraz regeneracji  i dbania o urodę.