|

Regeneracja stóp po wysiłku

Regeneracja stóp po wysiłku

Któż z nas tego nie zna? Po długim wysiłku zdejmujemy obuwie i czujemy, że nasze stopy są ciężkie, zmęczone i wymagają regeneracji. Mamy wówczas dwa wyjścia. Z jednej strony możemy nic nie robić i czekać, aż naturalny po wysiłku dłuższy odpoczynek pozwoli z czasem przywrócić im sprawność. Ale możemy także wspierać ich regenerację, przyspieszyć powrót do pełnej sprawności i zapobiegać w ten sposób kontuzjom oraz procesom zapalnym.

 

 

 

 

Do wanienki do moczenia stóp wlewamy wodę o temperaturze 38 – 41 stopni. Wsypujemy łyżeczkę soli MeineBase. Zanurzamy stopy na ok. 30 – 45 minut

 

 

 

 

 

Ogarnia nas błogie uczucie pełnego relaksu. Choć zanurzamy wyłącznie stopy, to pamiętajmy, że w medycynie naturalnej stopy uważa się za tzw. pomocnicze nerki, które mogą także wspierać oczyszczające funkcje innych narządów.

 

 

Skóra naszych stóp odzyskuje właśnie swoją elastyczność. Odczuwamy przyjemny efekt samonatłuszczenia, skóra staje się  gładka i przyjemna w dotyku. Otwierają się drogi, przez które na zewnątrz wyprowadzane są substancje związane z wysiłkiem fizycznym. To tylko kąpiel stóp, ale jak relaksująco na nas działa.

 

 

 

Spróbujmy dodatkowo użyć szczotki do kąpieli i delikatnie masować stopy w kierunku palców. Wykorzystujemy w ten sposób naturalny kierunek odprowadzania kwasów i wspieramy funkcje wydalnicze skóry.

Sól MeineBase i jej zasadowy odczyn 8,5 to dla naszych zmęczonych stóp naturalny sposób na optymalną regenerację. Pomaga na obrzęki, oraz spuchnięte stopy i nogi.

*ekonomika: opakowanie 750 g to 100 kąpieli stóp → 85 groszy za 1 kąpiel

**produkt bez substancji zapachowych, barwników i konserwantów

***produkt odpowiedni dla wrażliwej skóry dzieci

****certyfikowany kosmetyk naturalny