Kuracja zasadowa

“TRZY KROKI”

kuracja zasadowa

       
Coraz więcej osób cierpi z powodu nadmiernego obciążania swojego systemu równowagi kwasowo-zasadowej. Zazwyczaj źródło problemów leży w określanych jako „normalne‘‘ nawykach żywieniowych i trybie życia.
Organizm próbuje zneutralizować napływające kwasy  i przy pomocy składników mineralnych przekształcić je w obojętne sole. Jeśli jest taka potrzeba, sięga w tym celu po minerały zgromadzone we własnych magazynach, takich jak skóra, włosy, tkanka łączna, ścięgna, więzadła, krążki międzykręgowe, stawy i kości, co skutkuje dalszą demineralizacją i utratą stabilności.

 

Oczyszczanie organizmu ze złogów odbywa się zawsze w trzech zazębiających się krokach.

MAŁY ZESTAW ODKWASZAJĄCY to trzy tygodnie kuracji oczyszczającej

                                                  PIERWSZY KROK

Pierwszy etap skutecznego odkwaszenia organizmu to rozpuszczenie złogów, tj. działanie ukierunkowane na rozbicie złogu na jego pierwotne składniki. Skutkuje to uwolnieniem kwasów i szkodliwych substancji, które do tej pory w zneutralizowanej formie były zmagazynowane w tłuszczu i tkance łącznej. Teraz już organizm będzie mógł je swobodnie transportować i wydalać.

 

 

Herbata ziołowa „7x7” dzięki przemyślanemu zestawieniu ziół zawiera wszystkie pierwiastki tworzące złogi i może je przez to rozpuszczać zgodnie z zasadą, że „podobne rozpuszcza podobne”.

 

 

DRUGI KROK

W drugiej fazie zreaktywowane kwasy są neutralizowane przy pomocy zasadowych składników mineralnych pochodzenia  roślinnego, a następnie wydalone. Na tym etapie intensywnie wykorzystywana jest wydalnicza funkcja nerek, wątroby i jelit.

 

 

 

Buforowe systemy organizmu skutecznie wspiera w tych działaniach WurzelKraft – Siła Roślin. Dopiero gdy zapewniona jest równowaga kwasowo-zasadowa, organizm może wykorzystać składniki odżywcze do regeneracji swoich zasobów składników mineralnych – dla pięknej i zdrowej skóry, sprężystej tkanki łącznej oraz mocnych kości i mięśni.

 

TRZECI KROK

W trzecim kroku, poprzez zastosowanie zasadowej pielęgnacji, skóra uwolniona zostaje od wydalonych kwasów i toksyn, dzięki czemu organizm może przesuwać w to miejsce kolejne szkodliwe  substancje. W ten sposób zasadowa pielęgnacja ciała wspiera naturalną funkcję odkwaszającą skóry, przez co odciążony zostaje cały organizm.

 

 

 

W takiej właśnie roli znakomicie sprawdza się nasza zasadowa sól do kąpieli MeineBase.

 

 

 

Więcej o zastosowaniach soli MeineBase:

Trzytygodniowa kuracja oczyszczająca i odkwaszająca – plan działania w oparciu „mały zestaw odkwaszający”.