||

Trzytygodniowa kuracja oczyszczająca i odkwaszająca – plan działania w oparciu „mały zestaw odkwaszający”.

Trzytygodniowa kuracja oczyszczająca i odkwaszająca – plan działania w oparciu „mały zestaw odkwaszający”.

Produkty potrzebne na 3 tygodnie kuracji:

  1. Herbata ziołowa 7×7 100 g lub 50 saszetek
  2. Siła Roślin/WurzelKraft – opakowanie 150 g
  3. Zasadowa sól MeineBase 750 g
Dzień tygodnia Herbata ziołowa 7×7 Siła Roślin/ WurzelKraft Zasadowa sól MeineBase
1 2 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel stóp
2 2 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel całego ciała w wannie***
3 2 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel stóp
4 4 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka
5 4 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel stóp
6 4 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel całego ciała w wannie***
7* 4 filiżanki** 2 x 1 łyżeczka kąpiel stóp

*w kolejnych dwóch tygodniach wypijamy już codziennie 4 filiżanki herbaty

**na każdą filiżankę herbaty ziołowej 7×7 wypijamy dodatkowo przynajmniej taką samą ilość niskozmineralizowanej wody niegazowanej

***jeżeli nie dysponujemy wanną można zamienić kąpiel na prysznic z peelingiem całego ciała. Dodatkowo można w takim przypadku zastosować na noc pończochy zasadowe. 

 

Herbata ziołowa 7×7

Sposób przygotowania:

Przygotować płaską łyżeczkę na filiżankę lub torebkę herbaty na pół litra wody. Zalać wrzącą wodą, po 2 – 3 minutach odcedzić na sitku bądź wyjąć torebkę.

 

 

 

Siła Roślin/WurzelKraft

Zastosowania:

Siłę Roślin możemy jeść łyżeczką, ale możemy także posypać nią kaszkę MorgenStund, dodać do soku, sałatki, zupy (zupa nie może być gorąca). Pasuje zarówno do dań słodkich, jak i pikantnych.

 

Zasadowa sól MeineBase

Kąpiel stóp:

Do miski wlewamy wodę o temperaturze 38-41°, wsypujemy łyżeczkę soli MeineBase lub korzystamy z miarki na odkręcanym wieczku opakowania. Moczymy stopy od 30 min do 1 godz. Proces odkwaszania wspiera użycie szczotki do kąpieli.

 

 

 

 

Kąpiel całego ciała:

Do wanny wlewamy wodę o temperaturze 36-38°, dodajemy 3 łyżki soli MeineBase lub 3 miarki zaznaczone na wieczku opakowania. Kapiel powinna trwać od 30 min do 1 godz. Proces odkwaszania wspiera użycie szczotki do kąpieli.

 

Peeling pod prysznicem:

Nanosimy sól MeineBase na wilgotną skórę i nacieramy całe ciało, następnie krótko spłukujemy. Można również polać ciało zasadowym roztworem soli MeineBase i pozostawić do wyschnięcia.

 

 

 

 

 

Zasadowe pończochy:

Doskonale sprawdzają się zarówno podczas chwili relaksu w ciągu dnia, jak i w nocy, poprawiając samopoczucie i działając odprężająco. Można je zakładać na nogi lub ramiona, są ponadto idealnym towarzyszem podróży. Polecamy je w połączeniu z zasadowymi kąpielami stóp zwłaszcza osobom nieposiadającym wanny.

 

Przemyślane odkwaszanie, oczyszczanie organizmu ze złogów oraz  regeneracja są podstawą pięknego, zdrowego i długiego życia.

Zgodnie z koncepcją „trójskoku usuwania złogów‘‘ do skutecznego oczyszczenia organizmu konieczna jest  również właściwa dieta dostarczająca nadwyżki zasad oraz zaopatrująca organizm w potrzebne składniki mineralne.

Zasadowa kuracja oczyszczająca dr. Jentschury przywraca i wspiera równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Jej stosowanie można rozpocząć w każdej chwili. W zależności od naszych osobistych celów i preferencji możemy ją także dodatkowo wspierać nie tylko prawidłowym odżywianiem, ale także zrównoważoną aktywnością fizyczną.